Tarihçemiz

Sezer Tarım ve Sağım Teknolojileri’nin geçmişi, 1950’li yıllara dayanmaktadır. O dönemde kurucumuz merhum Nafiz SEZER tarafından Karacabey/Bursa’da tarım makineleri üretimine başlanmış ve bu kapsamda, mısır ve ot silaj makineleri, toprak işleme (külbitör), rotavatör (çapa makinesi), çizel pulluk, tarla tesviye ekipmanı, zincirli çalı doğrayıcı vb. ekipmanlar üretilmiştir. 
 
Sezer Tarım, tarım makineleri üretiminde kazandığı tecrübeyi, kendi çiftliğinden elde ettiği bilgilerle birleştirmiş ve 1978 yılında Türkiye’nin ilk seyyar süt sağım makinesini üreterek sağım ekipmanları sektörüne de adım atmıştır. Tarım makineleri üretimini 1994 yılını kadar sürdüren Sezer Tarım, bu tarihten itibaren sağım ve çiftlik ekipmanları üretimine ağırlık vermiş ve bu konuda sektörün öncü ve yenilikçi firması olmuştur.
 
Sezer Tarım, zaman içerisinde gelişen talebe bağlı olarak, 1993 yılında sektöründe öncü olan yabancı firmalar ile distribütörlük anlaşması imzalamış ve Türk çiftçisini merkezi sağım sistemleri ve çiftlik ekipmanlarıyla tanıştırmıştır. Bu kapsamda, yemleme kilitleri, hayvan durak demirleri, kaşınma fırçaları vb. çiftlik ekipmanları üretimiyle Türk çiftçisine modern ürünleri sunmuş ve bu ürünlerde dışa bağımlılığı da büyük ölçüde azaltmıştır.
 
Kurulduğu günden bu yana kalitesi ve edindiği deneyimle hayvan yetiştiricilerinin ihtiyaçlarını karşılayan Sezer Tarım; halihazırda sağım sistemleri, çiftlik ekipmanları, tamburlu sulama sistemleri ve bütün bu ürünlere ait yedek parça üretimiyle dört ana kolda faaliyet göstermektedir. Sezer Tarım bu faaliyetlerini; Karacabey/Bursa'da bulunan ana fabrikası ile Mustafakemalpaşa/Bursa ve Razgrad/Bulgaristan’da bulunan fabrikalarında, ISO 9001:2008, TSE ve CE kalite belgesi ve emniyet direktiflerine uygun olarak, alanında uzman 160’ı aşkın çalışanı ile gerçekleştirmektedir. 
 
Oluşturduğu güvenilir ve geniş servis-bayi ağı, her geçen gün geliştirdiği geniş ürün yelpazesi ile Sezer Tarım, iç pazar satışının yanı sıra 65'i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.


Vizyonumuz

Üretmiş olduğumuz ürünlerde hayvan refahını ve kullanıcı güvenliğini ön planda tutmak, Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek hayvan yetiştiricilerinin talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak.
 

Misyonumuz

Yenilikçi ve sağlam ürünlerle, satış sonrası etkili servis hizmetleri ve sorumlu yaklaşımımızla hayvan yetiştiricilerinin hayatını kolaylaştırmak,
ürünlerimizde adil kalite-fiyat-fayda dengesini koruyarak ürünlerimizi tercih edilen bir dünya markası haline getirmek.

Tesislerimizden Resimler