Dil Seçeneği

  • Bayi Girişi
  • Kullanıcı Adı
  • Şifre

Nedap Sürü Yönetim Çözümleri

Nedap sistemleri 30 yıldan uzun süredir dünya çapında geniş ve uyarlanabilir esnek teknolojisi ile çiftliklere temel otomasyon sağlar. Bazı uygulamalar tek başına kullanılabilirken, çeşitli uygulama kombinasyonlarıyla da gerçekleştirilebilir (elektronik yemleme, kızgınlık tespiti, ayırma/yönlendirme, konum tespiti ve süt verim kaydı gibi). Nedap teknolojisi, temelinde mekanizasyon ve otomasyonu bireysel bir hayvanın kimlik tanımlaması üzerinden tek bir kontrol sistemine bağlamaktadır. Hayvanın geri kalan bütün döngüsü bu sistemde takip edilir ve yönetilir. Bu sistemin nerde ve nasıl (bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden) kontrol edileceğine siz karar verirsiniz. Nedap'ın modüler yapıdaki teknolojisi sayesinde sisteminiz mümkün olan her çiftlik şartlarında ve büyüklüklerinde kolayca düzenlenebilir ve sorunsuz bir şekilde genişletilebilir. 


NEDAP ÇİFTLİK YÖNETİMİ

    -Nedap Kimlik Tanımlama
ISO ya sahip Nedap Kimlik Tanımlama (RFID) dünya üzerindeki çiftçilere çok yönlü ve güvenilir tanımlama sistemi sunmaktadır. Nedap'ın gelişmiş teknolojisi yıllardır süren deneyimi ve çiftçilerle olan yakın işbirliğinden elde edilen praktikteki bilgi birikimine dayanmaktadır. Bu deneyimler, uzmanlık ve son teknolojik gelişmelerin bilgisi, süt endüstrisinde en yeni kimlik tanımlama uygulamaları oluşturmak için biraraya getirilir. Bu nedenle sadece üstün teknolojik çözümlerini güvencesine sahip olmaz, ayrıca Nedap'ın birinci sınıf kimlik tanımlama sistemlerinin sağlamış olduğu geniş seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Bunun için Nedap'ta her kullanıcı için uygun bir çözüm bulunmaktadır.
-Ayırma/Yönlendirme

-Elektronik Yemlenme

-Süt Verim Kaydı

SAĞLIK KONTROLLÜ NEDAP KIZGINLIK TESPİT
Bir Kızgınlık Tespitinden Çok Daha Fazlası...

Nedap kızgınlık ve sağlık kontrol sistemleri ile; sürünüz ne kadar büyük olursa olsun, sürünüzü en etkili şekilde yönetebilirsiniz.

Nedap, daha az işçilik ve zaman tasarrufu ile sürünüzdeki hayvanların kızgınlık tespitini ve sağlık kontrolünü gerçek zamanlı olarak size bildirerek; sürünüzdeki tohumlama sayısını azaltır, gebelik oranını arttırır ve buzağılama aralığını azaltmaktadır. Bu sayede uzun vadede işletmenize ve size yüksek karlılık sağlar.

 

Nedap Smarttag Neck (Akıllı Boyun Laktivatörü)

Gerçek Zamanlı Kızgınlık Tespiti: Akıllı boyun laktivatörü, hayvanların çene ve boyun hareketlerini 7/24 izleyerek, kızgınlık tespiti yapar. Size hayvanınızın tam kızgınlığa başladığı zamanı göstererek uygun tohumlama zamanını belirler ve bu sonuçları size mail yoluyla yönlendirerek uyarıda bulunur. İşletmenin büyüklüğüne göre 100 metreden 1000 metreye kadar veri aktarımı sağlanabilir.

Yemlenme Süresi Tespiti: Akıllı boyun laktivatörü, sürünüzün yemlenme süresi ortalamasını alırken her bir hayvanın da bireysel günlük yem tüketim süresini ölçer ve sürü genelinde karşılaştırarak rasyonunuzun kalitesi hakkında size fikir verir.

Sağlık Kontrolü: Akıllı boyun laktivatörü, hayvanınızın günlük yem tüketim süresini tespit edip, sürü genelinde karşılaştırma yaparken, yemlenme süresi olağan dışı olan hayvanlarınızın sağlık sorunu olup olmadığını görmeniz için size sağlık kontrol uyarıları verir. Bu uyarılarda sağlık problemi görünmese bile ileride doğabilecek herhangi bir probleme karşı size pozitif fayda sağlar ve hayvanlarınızın hassas olduğu dönemlerde (özellikle buzağılamadan sonra) size onları daha yakından izleme olanağı verir.

 

Nedap Smarttag Leg (Akıllı Ayak Bilek Pedometresi)

Gerçek Zamanlı Kızgınlık Takibi: Akıllı ayak bilek pedometresi, hayvanınızın ayak hareketlerini 7/24 takip ederek, hayvanınızın fiziksel aktivitesini ölçer ve hayvanınızın kızgınlığını tespit eder. Size tam olarak hayvanınızın kızgınlığa başladığı zamanı verir ve uygun tohumlama zamanını bildirir. Bu uyarıları size anında mail yoluyla iletir. 

Ayakta Kalma - Yatma Süresi Takibi: Akıllı ayak bilek pedometresi ile hayvanlarınızın günlük, haftalık ve aylık bazda ayakta kalma süresi, yatma süresi, adım süresi  ve kalkma süresini takip edebilirsiniz. Bu bilgiler size; ahırınızdaki yataklar hakkında, ahır içerisindeki hava şartları ve hayvanların genel durumu hakkında bilgi verir.

Konum Tespiti: Akıllı boyun laktivatörü ile hayvanlarınızın kızgınlık takibini ve sağlık kontrollerini yaparken aynı zamanda da hayvanlarınızın ahır içerisinde tam olarak nerde olduğunu gösterir ve sizi hayvan arama zahmetinden kurtarır. 

Sağlık Kontrolü: Akıllı ayak bilek pedometresi ile hayvanlarınızın günlük ayakta kalma süresi,  yatma süresini, adım atma ve kalkma sayısını tespit ederken olağan dışı fiziksel aktivite gerçekleştiren hayvanlarınız için size uyarılar yollayarak, sizi hayvanınızın genel sağlığı hakkında bilgilendirir. Böylece ileride doğabilecek sağlık problemlerine karşı sizi önceden bildirerek koruyucu hekimliğe teşvik eder. Bu da zaman ve paranızdan tasarruf sağlar.

NEDAP KONUM TESPİT